Psychická podpora v období Covid 19

Současná situace je pro většinu z nás psychicky velice náročná. Proto je více než kdy jindy nezbytné myslet na své psychické zdraví. Psychologové napříč celou Českou republikou spojují své síly, aby v tomto nelehkém období mohli pomoci všem, kdo to potřebují. Poskytují online psychickou podporu nejširší veřejnosti, zveřejňují informace a doporučení, jak tuto situaci zvládnout.

Na této stránce přinášíme odkazy na důležité kontakty a informace týkající se psychické podpory pro příslušníky a zaměstnance bezpečnostních sborů a jejich blízké. V závěru stránky najdete také odkazy na užitečné mobilní aplikace, které se Vám mohou v tomto období hodit. Odkazy zobrazíte kliknutím na obrázek.

Psychická podpora online

Anonymní linka pomoci v krizi pro příslušníky a zaměstnance BS, AČR, MV ČR, MO ČR a jejich blízké.

Zdroj: policie.cz

Online psychologické konzultace po dobu epidemie zdarma; určeno jak nejširší veřejnosti, tak pracovníkům v první linii formou supervize a debriefingu po náročných směnách.

Zdroj: www.delamcomuzu.cz

Přehled další online psychické pomoci v období Covid 19.

Stránka APBS

Informace a doporučení od psychologů

Informace a doporučení HZS obsahují videa k psychosociální pomoci, např. zvládání úzkostí, zvládání karantény, jak pomoci sobě i druhým.

Zdroj: hzscr.cz

Letáky, články a videa od policejních psychologů na jednom místě. Doporučení k udržení psychické pohody v aktuální situaci a další informace.

Zdroj: Policie ČR

Logo MV ČR

Informace a doporučení psychologického pracoviště ministerstva vnitra obsahují např. seznam psychologických linek, doporučení zvládnutí karantény, doporučení ve vztahu k dětem, vč. brožury “Ahoj, já jsem Korona”.

Zdroj: mvcr.cz

Množství zajímavých informací k aktuální situaci od psychologů Sekce pro psychologii krizí, katastrof a traumatu ČMPS.

zdroj: psychologieprokrize.cz

Videa vojenských psychologů s doporučeními pro zvládnutí současné situace.

Zdroj: Armáda ČR

Pravidla spánkové hygieny za časů Covid-19 od Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ).

Zdroj: nudz.cz

Užitečné mobilní aplikace

Aplikace První psychická pomoc je pomůckou nejen pro příslušníky bezpečnostních sborů, ale i lidí v neziskových organizacích. Jedná se o strukturovaný přístup pomoci ke stabilizaci člověka, který se dostal do náročné životní situace. Ke stažení zde pro Android a iOS.

Aplikaci vytvořila pracovní skupina Sekce psychologie krizí, katastrof a traumatu při ČMPS ve spolupráci s CZ.NIC z.s.p.o.

Aplikace Nepanikař poskytne zdarma rychlou první psychickou pomoc. Aplikace nabízí pomoc s úzkostmi, depresemi či jinými psychickými obtížemi. Ke stažení zde pro Android a iOS.

Zdroj: http://nepanikar.eu

Aplikace Koronavirus COVID-19 nabízí přehled ověřených informací týkajících se aktuální situace a důležité kontakty. Ke stažení zde pro Android a iOS.

Zdroj: Univerzita Karlova v Praze